چک‌لیست‌ها

چک لیست اصول بازاریابی با 40 آیتم کلیدی

اصول بازاریابی

چک لیست اصول بازاریابی برای نوشتن یک طرح بازاریابی خوب آماده‌شده‌است. نوشتن طرح بازاریابی آن‌قدر هم که فکر می‌کنید سخت نیست و از آن مهم‌تر یک برنامه‌ی مناسب با رعایت اصول بازاریابی شانس موفقیت را افزایش می‌دهد. درواقع، اغلب مشاغل واقعاً موفقی که می‌شناسم، اعم از مشاغل بزرگ و کوچک یا قدیمی و جدید، حداقل سالی یک‌بار برنامه‌ی بازاریابی دقیقی برای خود می‌نویسند.بازاریابی فعالیت‌ها و مخارج بسیاری را در هم تلفیق می‌کند، به امید آنکه فروش حاصل شود و یا افزایش یابد.

هزینه‌ها را به‌طور کامل و دقیق محاسبه کنید. برنامه‌های بازاریابی خیلی ساده به عاقبت قایق‌هایی دچار می‌شوند که نشتی دارند. هر فعالیت ممکن است زمانی ارزشمند باشد؛ اما بسیاری از این فعالیت‌ها به نتیجه‌ی مثبتی نمی‌رسند و در آخر، منافذی می‌شوند در کف قایق شما و وقتی این منافذ زیاد بشوند، آب به درون نفوذ می‌کند.
بدون برنامه‌ای منسجم که یک استراتژی مبتنی بر نقاط قوت شما را به برنامه بازاریابی ربط دهد که مشتریان را به خرید ترغیب می‌کند، هیچ افزایشی در ارقام مشاهده نخواهید کرد. بازاریابی شتاب‌زده و بدون طرح و نقشه، به کاری آشفته و خارج از کنترل می‌انجامد. هر کار موفق، محتاج نقشه‌ی بازاریابی از پیش‌تعیین‌شده است، زیرا منابع شما آن‌قدر زیاد نیست که آن‌ها را برای بازاریابی بی‌نقشه و نامؤثر به هدر دهید. برای توسعه بازار خود همواره می‌توانید با مراجعه به این چک‌لیست فعالیت‌های بازاریابی خود را ارتقا بدهید:

چک لیست اصول بازاریابی

اگر تمام فعالیت‌های بازاریابی شما همسو و آشکارا از یک نوع است، برنامه‌ای مناسب است اما اگر شما هم خدماتی ارائه می‌دهید (مثلاً خدمات مشاوره یا تعمیرات) و هم محصولاتی می‌فروشید چه؟ شاید لازم باشد طرح بازاریابی برای فروش محصولات داشته باشید (احتمالاً با این هدف که مشتریان جدید پیدا کنید) و برنامه‌ای دیگر برای متقاعد کردن خریداران محصولات به استفاده از خدمات شما. قاعده‌ی کلی این است که اگر برنامه‌ی شما بسیار پیچیده به نظر می‌رسد، با قسمت‌بندی آن می‌توانید بر آن غلبه کنید و بعد همه را کنار هم بگذارید.

ما برای سهولت شما در نوشتن برنامه بازاریابی چک لیست اصول بازاریابی را طراحی نموده‌ایم، پیشنهاد من این‌است که همزمان با تکمیل آن حتما مقاله چگونه یک طرح بازاریابی خوب بنویسیم؟را در قسمت مقالات بازاریابی مطالعه کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

دانلود فایل چک‌لیست بازاریابی  

اگر مسئله‌ای در رابطه با چک لیست اصول بازاریابی داشتید در قسمت دیدگاه‌ها سوال خود را مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. آدم کوچیک را بزرگ کردی مردی
    بنده می خواهم شاگرد شما بشم
    نمی خوام دانش آموز شما بشم
    ممنون میشم پاسخی به بنده بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن