مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

ستارگان برتر کسب‌‌و‌‌کار

از شما می‌خواهیم ابتدای سال را به یاد بیاورید. می‌خواستید سال را خوب شروع کنید، تحولی متفاوت به وجود بیاورید، گروهتان را به شیوه‌ای اثربخش مدیریت کنید، عادت‌های نو را نهادینه کنید، بازار خود را توسعه داده و فروش را افزایش دهید! اما امروز چگونه است ؟ چقدر از اشتیاق و انگیزه‌های اوایل سال شما همکارانتان باقی‌مانده است ؟ آری. تاریخ اغلب تکرار می‌شود. به عنوان مثال، وقتی شما اولین روز رژیم غذایی خودتان را رها می‌کنید، احتمالاً دلیل می‌شود که روز بعد هم همین کار را تکرار کنید و هنگامی‌که در پایان سال ۱۳۹۷ به عملکرد هفتگی، ماهانه و سالانه سازمانتان نگاهی می‌اندازید متوجه خواهید شد آن‌چنان‌که در ابتدای سال برای اهداف و توسعه‌سازمانی برنامه‌ریزی کرده‌اید، به نتیجه نرسیده‌اید.این اتفاق چقدر برای شما آشناست؟ چرا تصمیم می‌گیرید، می‌خواهید و به نفع تان هم هست، ولی انجام نمی‌پذیرد؟ امسال تکرار نخواهد شد پس این شما هستید که اینبار باید جلوی تاریخ بایستد و نگذارید تکرار شود. اگر می‌دانستید اختصاص چند ساعت وقت باعث می‌شود که ۱۰ برابر چیزی که تاکنون نتیجه گرفته‌اید، بدست بیاوردید، چه عملکردی می‌داشتید؟

یادتان باشد که هرگز وقت کافی برای انجام دادن همه کارها وجود ندارد
اما برای انجام دادن مهم‌ترین کارها همیشه وقت کافی در اختیار است.

مهم‌ترین کارها، همان‌هایی هستند که امسال در ابتدای سال به انجام دادن آن‌ها فکر کرده‌اید؟ رقبای شما هم به مهم‌ترین کارها و فرصت‌ها فکر کرده‌اند اما موفقیت به سراغ کسانی می‌آید که پیش از دیگران دست به عمل زده‌اند. شما نمی‌توانید اجازه دهید تا رقبا، دوستان و همکاران هرچه که خواستند با آینده کسب‌وکار و زندگی شما انجام دهند. ما برای سال آینده طرحی نوآورانه برای تحول و توسعه فردی و سازمانی شما تدارک دیده‌ایم و با برنامه‌ریزی همایش ستارگان کسب‌وکار، سعی کرده‌ایم تا چالش‌های جدی کسب‌ وکار شما را برای سال بعد مرتفع سازیم. آری در زندگی چیزی را دریافت می‌کنیم که آن‌ها خلق کرده‌ایم. بذر نتیجه‌های سال جدید را درست بکارید. از شما می خواهیم تا اینبار از بعد و یا از آن شنبه‌ای که هیچوقت نحواهد آمد، شروع نکنید. آری، امسال تکرار نخواهد شد، پس بیاید تا تجربه‌هایمان را با یکدیگر به اشتراک‌ بگذاریم.

ستارگان برتر کسب‌ و‌ کار

یکی از مسائلی که در حال حاضر با آن روبه‌رو هستیم، مسائل اقتصادی است. شاید اگر بتوانید مسائل را حل کنید، برنده بزرگی خواهید شد. «بحران» نیازمند تغییر ناگهانی است. «بحران» یعنی مسائلی که مهم هستند ولی زمان حل آن‌ها گذشته و حالا بروز کرده‌اند. الآن باید چه کرد؟ هم‌اکنون در بحران هستیم و اولین چیزی که آن را حل می‌کند این است که: بپذیریم در بحران هستیم. آن روی سکه‌ شرایط بحرانی، «فرصت» است. اکنون زمانی است که تمام کسانی که چه از لحاظ تجربی، چه فنی و چه اقتصادی ضعیف هستند، حذف می‌شوند و شما باید بتوانید از این بحران بگذرید که بعد از گذراندن این بحران پاداش بسیار زیادی به‌دست خواهید آورد. مسائل وقتی پدیدار می‌شوند که شما توان حل آن رادارید. هر مسئله‌ای برای مختص به خود شخص است؛ و زمانی می‌آید که می‌تواند آن را حل کند. و این ما هستیم که مشکل را برمی‌داریم و کلید مسئله‌ای را که همراه مسئله است، جا می‌گذاریم!


حسین طاهری

مدرس مرکـز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان
کارشناس رادیو اقتصــاد

محمد پیام بهرامپور

مشاور و مربی شماری از کارآفرینان برترکشور اجـرای بیش از ۳۰ برنـامه در رسـانه ملـی نگارش بیش از ۹جلد کتاب

این مطالب را از دست ندهید!

مشتاقِ خواندن نظرات شما هستم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.