سریال رکابویدئو

رکاب3: چرخه‌ قاتل زندگی

آنچه در زندگی منابع ما را از بین می‌دهد و آرزوها و رویاهای ما را می‌کشد.

 

اطراف ما پر از عادت‌ها، منش‌ها، ارتباطات و ایده‌هایی است که معلوم نیست کدام مفید هستند و کدام به کار ما می‌آیند. در مسیر زندگی روبه‌جلو حرکت می‌کنیم اما درون یک چرخه. چرخه‌ای و کسی که تمام زندگی ما را شکل می‌دهد و خروج از آن خیلی سخت است. اگر قسمت اول و دوم سریال آموزشی رکاب را دیده باشید، سؤالات زیادی برای شما ایجاد شده است که پاسخ بسیاری از این سؤالات را می‌توانید در قسمت سوم‌ سریال مشاهده کنید.

درگیر چه چیزهایی هستید؟ چه چیزهایی شما را کنترل می‌کند؟ روزهای شما چگونه سپری می‌شود؟ ساعت‌های کاری و زمان‌هایی که در منزل و در کنار خانواده‌تان هستید چگونه می‌گذرد؟ شاید روزها روی تقویم پیش می‌روند، تاریخشان عوض می‌شود، مناسبت‌های آن روز تغییر می‌کند اما اگر دقت کنیم می‌بینیم در روزهای غیرتکراری ما درگیر یک چرخه‌ی تکراری و همیشگی در زندگی هستیم. آدم‌ها خیلی سریع در یک loop یا حلقه‌ای می‌افتند که ناخودآگاه خودشان و شرایط‌شان برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

وقتی در یک محیط کار می‌کنید و به یک محیط کاری دیگر منتقل می‌شوید، دوست دارید خیلی سریع به چرخه سازمانی یا عادت‌های سازمانی پی ببرید تا به بخشی از زندگی شما تبدیل شود. از خواب بیدار می‌شوید، موبایلتان را چک می‌کنید، مسواک می‌زنید، صبحانه می‌خورید، به سرکار می‌روید، ناهار می‌خورید، بعدازظهر به خانه برمی‌گردید، با بچه‌ها بازی می‌کنید، منتظر آخر هفته می‌شوید و دوباره این چرخه تکرار می‌شود و سال‌های سال در زندگی ما ادامه پیدا می‌کند. چرخ‌های که باعث می‌شود ما در زندگی خیلی چیزها را گم کنیم؛ و خیلی وقت‌ها زندگی را گم می‌کنیم. معنی چرخه در زندگی چیست؟ وقتی در زندگی شما اتفاقات مشابه و تکراری هر روز به وقوع بپیوندد و هر روز تکرار شود، شما وارد حلقه در زندگی شده‌اید. هرگاه شما به روزمرگی در زندگی یا شغل و کسب‌وکار رسیدید، زندگی شما با یک زندگی مرده‌ی غیر پویا که روبه‌جلو نیست، فرقی ندارد و چرخ دوباره اتفاق می‌افتد. راه می‌روید، انرژی صرف می‌کنید ولی به‌جایی نمی‌رسید. تا حال از خود پرسیده‌اید به‌ جای این‌که این ‌همه حلقه‌ی تکراری در زندگی یقه‌ی ما را بگیرد، یک‌بار ما یقه‌ی آن را بگیریم؟ و از خود بپرسیم که ما در این میان چه چیز را از دست داده‌ایم؟

دنیا دزد زمان است. اهداف و آرزوهای شما در چرخه زندگی کم‌کم محو می‌شود. جذابیت خود را از دست می‌دهد. کرختی، یکنواختی، بی‌حوصلگی و فرسودگی کم‌کم به زندگی ما اضافه می‌شود. به خود می‌آییم و می‌بینیم این زندگی عادی چه بلایی سر ما آورده است. به نظر من یک سری چیزها است می‌تواند ما را به آن چرخه باطل و قاتل زندگی که تمام منابع زندگی ما را از بین می‌برد، وارد کند.

شما دسترسی به ویدئو و محتوای کامل را ندارید چون هنوز اشتراک سریال رکاب را تهیه نکرده‌اید !

سریال رکاب اولین سریال آموزشی موفقیت در ایران میباشد. این سریال دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های هر هفته منتشر شده و هر قسمت از آن به یک موضوع خاص در زندگی و کسب‌و‌کار میپردازد.

کسب‌وکار وزندگی مثل سوار دوچرخه شدن است ما برای اینکه بتوانیم تعادلمان را حفظ کنیم باید به حرکت کردن، رکاب زدن و روبه‌جلو رفتن ادامه بدهیم. موفقیت و یا دستاوردهای گذشته نمی‌تواند برای ما موفقیت‌های امروز یا فردا را به همراه داشته باشد. اینکه چه چیزی دارید؟ یا چه چیزی ندارید؟ از چه امکاناتی استفاده می‌کنید؟ و یا استفاده نمی‌کنید؟ اینها همه دوچرخه‌های شما هستند. برای استفاده از آنها و برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید باید رکاب بزنید. رکاب زدن باید بخشی از زندگی روزانه یک کارآفرین و یا یک فردی که در زندگی هدفی دارد باشد.

در سریال رکاب حسین طاهری درست مانند یک مربی در کنار شما رکاب میزند تا به شما در مسیر زندگی و کسب و کارتان یاری رساند.او مشاور کسب و کارها و برندهای برتر ایران ، کارشناس رادیو اقتصاد و مدرس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان است و در سریال رکاب نه تنها دانسته‌ها بلکه توانسته‌ها و حاصل سالها تجربیات خود را به شما انتقال میدهد .

  • ما تضمین میکنیم :
  • تحول در زندگی و کسب و کار شما
  • دسترسی همیشگی و دانلود فوری تمامی قسمتها
  • در آینده مشمول افزایش قیمت نمیشوید

[bs-login title=”” show_title=”1″ icon=”” heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ bs-text-color-scheme=”” css=”” custom-css-class=”” custom-id=””]

اشتراک سریال رکاب

۱۹۹ هزار تومان


اشتراک سریال رکاب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link

دانلود قسمت اول سریال ساعت صفر

پیشگیری کردن بهتر از پیش‌بینی کردن است
برای دانلود این ویدئو لطفا ایمیل خود را وارد نمایید
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link
بستن
بستن