مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

رکاب27: راهکارهای حل مسئله

کیفیت : HD 720P    فرمت : تصویری mp4 , صوتی mp3  زمان : 23 دقیقه و 21 ثانیه

سریال رکاب – قسمت 27 – راهکارهای حل مسئله : 
یک تفاوت اصلی بین آدم‌ها وجود دارد و آن میزان مسائلی است که دارند و میزان مسائلی است که حل کرده‌اند. ما باید بپذیریم که هر چه بیشتر مسئله حل کنیم، رشد بیشتری خواهیم داشت و این حل کردن مسئله به رشد ما کمک می‌کند چون ذات بشر از ابتدای هستی تاکنون بر اساس حل مسئله است و همین حل مسائل زیادی است که بشر را به تکامل، اختراع و تکنولوژی رسانده است. اگر مشکلات را به دید سؤال نگاه نکنیم و آن را به مسئله تبدیل نکنیم، آن مشکل باقی می‌ماند. خاصیت مشکل هم این است که اگر در زندگی وجود داشته باشد و نسبت به آن بی تفاوت باشیم، به مرور بزرگتر می‌شود و در بسیاری از مواقع به شکل حادتری گریبان زندگی ما و انرژی ما را می‌گیرد.

 

 

یک تفاوت اصلی بین آدم‌ها وجود دارد و آن میزان مسائلی است که دارند و میزان مسائلی است که حل کرده‌اند. به نظر من اگر کسی در زندگی مسئله کمی حل کرده باشد و درآمد، اعتبار، اعتماد به نفس و… او کم است، در جای درستی قرار گرفته است و اگر امروز افرادی را می‌بینید که زیاد و بزرگ هستند، به این دلیل است که تعداد زیادی مسئله حل کرده‌اند. ما باید بپذیریم که هر چه بیشتر مسئله حل کنیم، رشد بیشتری خواهیم داشت و این حل کردن مسئله به رشد ما کمک می‌کند چون ذات بشر از ابتدای هستی تاکنون بر اساس حل مسئله است و همین حل مسائل زیادی است که بشر  را به تکامل، اختراع و تکنولوژی رسانده است. وقتی مسئله بشر ارتباطات سریع بوده، تکنولوژی به وجود آمد. وقتی مسئله بشر ارتباطات جمعی بوده، علم جامعه شناسی و روانشناسی به وجود آمده است. ما در زندگی مسائل زیادی داریم. مسائل مربوط به مشکلات مالی و مسائل مربوط به ارتباطات خانوادگی و کاری ماست و… و این که ما نسبت به مسائل خود بی تفاوت باشیم یا  وجود آن مسائل را نادیده بگیریم، از آنها چیزی را کم نمی‌کند ولی اگر یاد بگیریم چگونه با مسائل خود روبه‌رو شویم، به ما کمک زیادی می‌کند. هرچه بیشتر مسئله حل کنیم بزرگ­تر می‌شویم.

«ما باید با واقعیت روبرو شویم.»

شما دسترسی به ویدئو و محتوای کامل را ندارید چون هنوز اشتراک سریال رکاب را تهیه نکرده‌اید !

سریال رکاب اولین سریال آموزشی موفقیت در ایران میباشد. این سریال دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های هر هفته منتشر شده و هر قسمت از آن به یک موضوع خاص در زندگی و کسب‌و‌کار میپردازد.

کسب‌وکار وزندگی مثل سوار دوچرخه شدن است ما برای اینکه بتوانیم تعادلمان را حفظ کنیم باید به حرکت کردن، رکاب زدن و روبه‌جلو رفتن ادامه بدهیم. موفقیت و یا دستاوردهای گذشته نمی‌تواند برای ما موفقیت‌های امروز یا فردا را به همراه داشته باشد. اینکه چه چیزی دارید؟ یا چه چیزی ندارید؟ از چه امکاناتی استفاده می‌کنید؟ و یا استفاده نمی‌کنید؟ اینها همه دوچرخه‌های شما هستند. برای استفاده از آنها و برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید باید رکاب بزنید. رکاب زدن باید بخشی از زندگی روزانه یک کارآفرین و یا یک فردی که در زندگی هدفی دارد باشد.

در سریال رکاب حسین طاهری درست مانند یک مربی در کنار شما رکاب میزند تا به شما در مسیر زندگی و کسب و کارتان یاری رساند.او مشاور کسب و کارها و برندهای برتر ایران ، کارشناس رادیو اقتصاد و مدرس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان است و در سریال رکاب نه تنها دانسته‌ها بلکه توانسته‌ها و حاصل سالها تجربیات خود را به شما انتقال میدهد .

  • ما تضمین میکنیم :
  • تحول در زندگی و کسب و کار شما
  • دسترسی همیشگی و دانلود فوری تمامی قسمتها
  • در آینده مشمول افزایش قیمت نمیشوید

اشتراک سریال رکاب

۱۹۹ هزار تومان


توضیحات

اشتراک سریال رکاب

این مطالب را از دست ندهید!

مشتاقِ خواندن نظرات شما هستم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link

دانلود قسمت اول سریال ساعت صفر

پیشگیری کردن بهتر از پیش‌بینی کردن است
برای دانلود این ویدئو لطفا ایمیل خود را وارد نمایید
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link
  • ثبت‌نام
رمز خود را فراموش کرده‌اید ؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا لینک نوسازی رمز برای شما ارسال شود.