مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

رکاب23: ارتباطات درون سازمانی

 

چهار سرمایه مهم داریم که این سرمایه، سرمایه‌های اقتصادی یک کشور، یک شرکت و یک خانواده را تشکیل می‌دهند. آیا آدم‌ها به عنوان یک اجتماع در یک شرکت یا یک جامعه کوچک با هدف‌های مشترک می‌توانند با هم کار کنند؟ اولین چیزی که همبستگی ایجاد می‌کند این است که ما فرصت بروز ایده‌ها، نگرش‌ها و عواطف را به افراد بدهیم. شما هر هدفی هم که برای سازمانتان تعریف کنید تا زمانی که ارتباطات مؤثری بین افراد مجموعه شما شکل نگیرد، آن اهداف قابل دست یابی نیست.

در علم اقتصاد چهار سرمایه مهم داریم که این سرمایه، سرمایه‌های اقتصادی یک کشور، یک شرکت و یک خانواده را تشکیل می‌دهند. این سرمایه‌ها عبارتند از:

1- سرمایه‌های مادی:

هر آنچه که با پول و منابع مالی ایجاد می‌کنید برای این که یک شرکت تأسیس کنید، یک کارخانه بسازید، یک خانه تهیه کنید و … سرمایه مادی محسوب می‌شود. یعنی پول هزینه می‌کنید و به جای آن یک سری دارایی‌های فیزیکی یا دانش فنی یا مواد اولیه می‌خرید و کاری را شروع می‌کنید.

2- سرمایه‌های انسانی:

آدم‌هایی که قرار است با این پول و تجهیزات کار کنند یا افرادی که آن دانش فنی در اختیارشان قرار می‌گیرد، سرمایه‌های انسانی هستند و این سرمایه‌های انسانی می‌توانند مکمل سرمایه‌های مادی باشند. مشکلی که بسیاری از کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته وجود دارد، بحث سرمایه‌های انسانی است. ما این مشکل را در ایران نداریم. ایران سومین کشور دنیاست که بالاترین حجم تحصیل کرده در رشته مهندسی را در دنیا دارد حالا اگر ما تدبیر و شعور استفاده از سرمایه‌های انسانی تحصیل کرده را نداریم، بحث جدایی است که وارد این بحث نمی‌شوم ولی سرمایه‌های انسانی و حفظ این منابع انسانی همیشه دغدغه اصلی مدیران بوده است.

 

شما دسترسی به ویدئو و محتوای کامل را ندارید چون هنوز اشتراک سریال رکاب را تهیه نکرده‌اید !

سریال رکاب اولین سریال آموزشی موفقیت در ایران میباشد. این سریال دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های هر هفته منتشر شده و هر قسمت از آن به یک موضوع خاص در زندگی و کسب‌و‌کار میپردازد.

کسب‌وکار وزندگی مثل سوار دوچرخه شدن است ما برای اینکه بتوانیم تعادلمان را حفظ کنیم باید به حرکت کردن، رکاب زدن و روبه‌جلو رفتن ادامه بدهیم. موفقیت و یا دستاوردهای گذشته نمی‌تواند برای ما موفقیت‌های امروز یا فردا را به همراه داشته باشد. اینکه چه چیزی دارید؟ یا چه چیزی ندارید؟ از چه امکاناتی استفاده می‌کنید؟ و یا استفاده نمی‌کنید؟ اینها همه دوچرخه‌های شما هستند. برای استفاده از آنها و برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید باید رکاب بزنید. رکاب زدن باید بخشی از زندگی روزانه یک کارآفرین و یا یک فردی که در زندگی هدفی دارد باشد.

در سریال رکاب حسین طاهری درست مانند یک مربی در کنار شما رکاب میزند تا به شما در مسیر زندگی و کسب و کارتان یاری رساند.او مشاور کسب و کارها و برندهای برتر ایران ، کارشناس رادیو اقتصاد و مدرس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان است و در سریال رکاب نه تنها دانسته‌ها بلکه توانسته‌ها و حاصل سالها تجربیات خود را به شما انتقال میدهد .

  • ما تضمین میکنیم :
  • تحول در زندگی و کسب و کار شما
  • دسترسی همیشگی و دانلود فوری تمامی قسمتها
  • در آینده مشمول افزایش قیمت نمیشوید

اشتراک سریال رکاب

۱۹۹ هزار تومان


توضیحات

اشتراک سریال رکاب

این مطالب را از دست ندهید!

مشتاقِ خواندن نظرات شما هستم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link

دانلود قسمت اول سریال ساعت صفر

پیشگیری کردن بهتر از پیش‌بینی کردن است
برای دانلود این ویدئو لطفا ایمیل خود را وارد نمایید
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link
  • ثبت‌نام
رمز خود را فراموش کرده‌اید ؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا لینک نوسازی رمز برای شما ارسال شود.