مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

رکاب18: رهایی از مهرطلبی

 

بزرگ‌ترین مسئله تاریخ بشر مهرطلبی است. مهرطلبی بیش از آن مقداری که ما را به دیگران نزدیک می‌کند باعث دور شدن ما از دیگران می‌شود. هر چه اعتماد به نفس کمتری داشته باشیم، آدم‌های مهرطلب تری خواهیم بود. مهرطلبی با مهربانی فرق دارد. آدمی که مهربان نسبت به خودش احساس خوبی دارد. بابت کارهایی که انجام می‌دهد به خوبی دارد حتی اگر کار را برای دیگران انجام دهد.

به نظر من مهرطلبی بزرگ‌ترین مسئله تاریخ بشر است. به خاطر اینکه همیشه در خلوت خودمان به این فکر کرده‌ایم که‌ای کاش یکسری کارها را برای یکسری از آدم­ها نمی‌کردیم. این فلسفه اصلی بحث مهرطلبی است. فکر می‌کنم بالای ۸۰ درصد مردم ایران دچار اختلالی هستند. پدیده مهرطلبی را در اتفاقاتی که در زندگی‌های شخصی و اجتماعی میافتد به راحتی می‌توانید ببینید. بخش اعظم آن به فرهنگ ما، به ادبیات ما، به سریال‌هایی که ساخته می‌شود و… برمی گردد. عمده افراد دهه ۵۰ و ۶۰ که الان مدیریت خانواده و بخشی از مدیریت در قسمت‌های مختلف اجتماع را بر عهده دارند، دچار این مهرطلبی هستند.

مهرطلبی بیش از آن مقداری که ما را به دیگران نزدیک می‌کند باعث دور شدن ما از دیگران می‌شود. هدف ما انجام دادن یک سری کارها برای ایجاد ارتباط بهتر با دیگران است ولی چون از خودمان، روحمان،  شخصیتمان و ارزش‌هایمان مراقبت نمی‌کنیم، باعث می‌شود نسبت به افراد حس بدی پیدا کنیم یا آنها نسبت به ما حس بدی داشته باشند و این عامل دوری در ارتباطات است. چون در نهایت آن پیدا کردن یک حس بی ارزشی نسبت به خودمان است. مثلاً با خود می گویید من برای آن فرد این همه زحمت کشیدم این چه کاری بود که با من کرد؟ این یک حس بی ارزشی است که شما به خودتان می‌دهید.

باعث بهار خود باشید نه خزان.

شما دسترسی به ویدئو و محتوای کامل را ندارید چون هنوز اشتراک سریال رکاب را تهیه نکرده‌اید !

سریال رکاب اولین سریال آموزشی موفقیت در ایران میباشد. این سریال دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های هر هفته منتشر شده و هر قسمت از آن به یک موضوع خاص در زندگی و کسب‌و‌کار میپردازد.

کسب‌وکار وزندگی مثل سوار دوچرخه شدن است ما برای اینکه بتوانیم تعادلمان را حفظ کنیم باید به حرکت کردن، رکاب زدن و روبه‌جلو رفتن ادامه بدهیم. موفقیت و یا دستاوردهای گذشته نمی‌تواند برای ما موفقیت‌های امروز یا فردا را به همراه داشته باشد. اینکه چه چیزی دارید؟ یا چه چیزی ندارید؟ از چه امکاناتی استفاده می‌کنید؟ و یا استفاده نمی‌کنید؟ اینها همه دوچرخه‌های شما هستند. برای استفاده از آنها و برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید باید رکاب بزنید. رکاب زدن باید بخشی از زندگی روزانه یک کارآفرین و یا یک فردی که در زندگی هدفی دارد باشد.

در سریال رکاب حسین طاهری درست مانند یک مربی در کنار شما رکاب میزند تا به شما در مسیر زندگی و کسب و کارتان یاری رساند.او مشاور کسب و کارها و برندهای برتر ایران ، کارشناس رادیو اقتصاد و مدرس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان است و در سریال رکاب نه تنها دانسته‌ها بلکه توانسته‌ها و حاصل سالها تجربیات خود را به شما انتقال میدهد .

  • ما تضمین میکنیم :
  • تحول در زندگی و کسب و کار شما
  • دسترسی همیشگی و دانلود فوری تمامی قسمتها
  • در آینده مشمول افزایش قیمت نمیشوید

اشتراک سریال رکاب

۱۹۹ هزار تومان


توضیحات

اشتراک سریال رکاب

این مطالب را از دست ندهید!

مشتاقِ خواندن نظرات شما هستم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link