سریال رکابویدئو

رکاب16: مدیریت زمان یا اولویت‌ها؟

 

شما چیزی را می‌توانید مدیریت کنید که دسترسی به منابع آن را هم در اختیار خودتان داشته باشید. اشتباهی که خیلی از اوقات انجام دهیم این است که سعی می‌کنیم در زمانی که در اختیار داریم، کارهای بیشتری انجام دهیم و To do  لیست‌های بیشتری قرار دهیم، لیست کارهای روزانه پربارتر باشد، فکر می‌کنیم خیلی کار انجام داده‌ایم. زمان محدود و ارزشمندترین دارایی ما است. مسئله اصلی دیگر مدیریت زمان نیست بلکه مدیریت اولویت‌ها است.

به نظر من اصلاً چیزی به نام مدیریت زمان نداریم و این عبارت یک واژه Fake  است.  ما فقط چیزی را می‌توانیم مدیریت کنیم که دسترسی به منابع آن را هم در اختیار داشته باشیم. چیزی مانند زمان که محدود است و کاملاً مشخص است و در به یک اندازه در اختیار همه است، مدیریت آن اصلاً وجود ندارد. شاید لازم بوده واژه‌ای برای آن انتخاب کنند و می‌خواستند عامه مردم نیز آن را درک کنند به همین دلیل آن را مدیریت زمان نامیدند. زمان مانند یک ظرف است. زمان مانند یک جعبه است.

تصور کنید جعبه‌ای دارید که این جعبه گنجایش مشخصی دارد. اگر بخواهید بیش از حد وسیله در این جعبه قرار دهید، ظرفیتش را ندارد و متلاشی می‌شود. اشتباهی که خیلی از اوقات انجام دهیم این است که سعی می‌کنیم در زمانی که در اختیار داریم، کارهای بیشتری انجام دهیم و لیست کارهای روزانه پربارتر باشد، فکر می‌کنیم خیلی کار انجام داده‌ایم ولی وقتی به آخرین لیستمان نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که بخش اعظم این کارها انجام نشده چون ما درک صحیحی از مدیریت زمان نداشتیم. فکر می‌کردیم این کارها را می‌توانیم در آن تایم‌ها انجام دهیم ولی آن اتفاق نیفتاده است. بخشی از رفتارهایی که در امروز داریم به واسطه عادت‌های ما به قسمت Limbic مغز واگذار شده که قسمت مربوط به عادت‌ها است و باعث شده که ناخودآگاه تایم زیادی را از دست بدهیم.

شما دسترسی به ویدئو و محتوای کامل را ندارید چون هنوز اشتراک سریال رکاب را تهیه نکرده‌اید !

سریال رکاب اولین سریال آموزشی موفقیت در ایران میباشد. این سریال دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های هر هفته منتشر شده و هر قسمت از آن به یک موضوع خاص در زندگی و کسب‌و‌کار میپردازد.

کسب‌وکار وزندگی مثل سوار دوچرخه شدن است ما برای اینکه بتوانیم تعادلمان را حفظ کنیم باید به حرکت کردن، رکاب زدن و روبه‌جلو رفتن ادامه بدهیم. موفقیت و یا دستاوردهای گذشته نمی‌تواند برای ما موفقیت‌های امروز یا فردا را به همراه داشته باشد. اینکه چه چیزی دارید؟ یا چه چیزی ندارید؟ از چه امکاناتی استفاده می‌کنید؟ و یا استفاده نمی‌کنید؟ اینها همه دوچرخه‌های شما هستند. برای استفاده از آنها و برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید باید رکاب بزنید. رکاب زدن باید بخشی از زندگی روزانه یک کارآفرین و یا یک فردی که در زندگی هدفی دارد باشد.

در سریال رکاب حسین طاهری درست مانند یک مربی در کنار شما رکاب میزند تا به شما در مسیر زندگی و کسب و کارتان یاری رساند.او مشاور کسب و کارها و برندهای برتر ایران ، کارشناس رادیو اقتصاد و مدرس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان است و در سریال رکاب نه تنها دانسته‌ها بلکه توانسته‌ها و حاصل سالها تجربیات خود را به شما انتقال میدهد .

 • ما تضمین میکنیم :
 • تحول در زندگی و کسب و کار شما
 • دسترسی همیشگی و دانلود فوری تمامی قسمتها
 • در آینده مشمول افزایش قیمت نمیشوید

[bs-login title=”” show_title=”1″ icon=”” heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ bs-text-color-scheme=”” css=”” custom-css-class=”” custom-id=””]

اشتراک سریال رکاب

۱۹۹ هزار تومان


اشتراک سریال رکاب

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. سلام
  نکته ای که به نظر میرسه ترس از ریسک تفویض اختیارات هست که اگر چند بار اول با اموری که ریسک پایین دارند امتحان کنیم کم کم ترسش میریزه
  نکته دوم تفویض یاد گیری هست به نظر میرسه میشه یاد گیری را هم تفویض کرد و سپس نیرو به ما که مدیریم آموزش بده
  با تشکر

 2. سلام
  در انتخاب اولویت مساله ای که وجود داره اینه که مغز ناخود آگاه کارهای سخت را عقب میندازه به نظرم میرسه به کارهای سخت تر اولویت بالاتری بدیم تا کارهامون را بتونیم تمام کنیم
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link

دانلود قسمت اول سریال ساعت صفر

پیشگیری کردن بهتر از پیش‌بینی کردن است
برای دانلود این ویدئو لطفا ایمیل خود را وارد نمایید
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link
بستن
بستن