مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

رکاب16: مدیریت زمان یا اولویت‌ها؟

 

شما چیزی را می‌توانید مدیریت کنید که دسترسی به منابع آن را هم در اختیار خودتان داشته باشید. اشتباهی که خیلی از اوقات انجام دهیم این است که سعی می‌کنیم در زمانی که در اختیار داریم، کارهای بیشتری انجام دهیم و To do  لیست‌های بیشتری قرار دهیم، لیست کارهای روزانه پربارتر باشد، فکر می‌کنیم خیلی کار انجام داده‌ایم. زمان محدود و ارزشمندترین دارایی ما است. مسئله اصلی دیگر مدیریت زمان نیست بلکه مدیریت اولویت‌ها است.

به نظر من اصلاً چیزی به نام مدیریت زمان نداریم و این عبارت یک واژه Fake  است.  ما فقط چیزی را می‌توانیم مدیریت کنیم که دسترسی به منابع آن را هم در اختیار داشته باشیم. چیزی مانند زمان که محدود است و کاملاً مشخص است و در به یک اندازه در اختیار همه است، مدیریت آن اصلاً وجود ندارد. شاید لازم بوده واژه‌ای برای آن انتخاب کنند و می‌خواستند عامه مردم نیز آن را درک کنند به همین دلیل آن را مدیریت زمان نامیدند. زمان مانند یک ظرف است. زمان مانند یک جعبه است.

تصور کنید جعبه‌ای دارید که این جعبه گنجایش مشخصی دارد. اگر بخواهید بیش از حد وسیله در این جعبه قرار دهید، ظرفیتش را ندارد و متلاشی می‌شود. اشتباهی که خیلی از اوقات انجام دهیم این است که سعی می‌کنیم در زمانی که در اختیار داریم، کارهای بیشتری انجام دهیم و لیست کارهای روزانه پربارتر باشد، فکر می‌کنیم خیلی کار انجام داده‌ایم ولی وقتی به آخرین لیستمان نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که بخش اعظم این کارها انجام نشده چون ما درک صحیحی از مدیریت زمان نداشتیم. فکر می‌کردیم این کارها را می‌توانیم در آن تایم‌ها انجام دهیم ولی آن اتفاق نیفتاده است. بخشی از رفتارهایی که در امروز داریم به واسطه عادت‌های ما به قسمت Limbic مغز واگذار شده که قسمت مربوط به عادت‌ها است و باعث شده که ناخودآگاه تایم زیادی را از دست بدهیم.

شما دسترسی به ویدئو و محتوای کامل را ندارید چون هنوز اشتراک سریال رکاب را تهیه نکرده‌اید !

سریال رکاب اولین سریال آموزشی موفقیت در ایران میباشد. این سریال دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های هر هفته منتشر شده و هر قسمت از آن به یک موضوع خاص در زندگی و کسب‌و‌کار میپردازد.

کسب‌وکار وزندگی مثل سوار دوچرخه شدن است ما برای اینکه بتوانیم تعادلمان را حفظ کنیم باید به حرکت کردن، رکاب زدن و روبه‌جلو رفتن ادامه بدهیم. موفقیت و یا دستاوردهای گذشته نمی‌تواند برای ما موفقیت‌های امروز یا فردا را به همراه داشته باشد. اینکه چه چیزی دارید؟ یا چه چیزی ندارید؟ از چه امکاناتی استفاده می‌کنید؟ و یا استفاده نمی‌کنید؟ اینها همه دوچرخه‌های شما هستند. برای استفاده از آنها و برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید باید رکاب بزنید. رکاب زدن باید بخشی از زندگی روزانه یک کارآفرین و یا یک فردی که در زندگی هدفی دارد باشد.

در سریال رکاب حسین طاهری درست مانند یک مربی در کنار شما رکاب میزند تا به شما در مسیر زندگی و کسب و کارتان یاری رساند.او مشاور کسب و کارها و برندهای برتر ایران ، کارشناس رادیو اقتصاد و مدرس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان است و در سریال رکاب نه تنها دانسته‌ها بلکه توانسته‌ها و حاصل سالها تجربیات خود را به شما انتقال میدهد .

 • ما تضمین میکنیم :
 • تحول در زندگی و کسب و کار شما
 • دسترسی همیشگی و دانلود فوری تمامی قسمتها
 • در آینده مشمول افزایش قیمت نمیشوید

اشتراک سریال رکاب

۱۹۹ هزار تومان


توضیحات

اشتراک سریال رکاب

این مطالب را از دست ندهید!
2 نظرات
 1. hosseinrahmani220 می‌گوید

  سلام
  نکته ای که به نظر میرسه ترس از ریسک تفویض اختیارات هست که اگر چند بار اول با اموری که ریسک پایین دارند امتحان کنیم کم کم ترسش میریزه
  نکته دوم تفویض یاد گیری هست به نظر میرسه میشه یاد گیری را هم تفویض کرد و سپس نیرو به ما که مدیریم آموزش بده
  با تشکر

 2. hosseinrahmani220 می‌گوید

  سلام
  در انتخاب اولویت مساله ای که وجود داره اینه که مغز ناخود آگاه کارهای سخت را عقب میندازه به نظرم میرسه به کارهای سخت تر اولویت بالاتری بدیم تا کارهامون را بتونیم تمام کنیم
  با تشکر

مشتاقِ خواندن نظرات شما هستم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link