مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

قسمت پانزدهم رکاب : تفویض اختیار

 

نمی‌توانیم در سازمان مدیری داشته باشیم که ارتش یک نفره  باشد. یادگیری هنر تفویض اختیار توسط مدیر، ارتباط مستقیم با سودآوری سازمان او دارد. آدم‌های موفق در کسب و کار به این فکر نمی‌کند که چه کارهایی باید انجام دهند بلکه به این فکر می‌کنند که چه کارهایی را نباید بکنند. باید بدانیم که چه کارهایی را خودمان باید انجام دهیم که مانند پیچ اصلی است و باید در دسته خودمان باشد و چه کارهایی را می‌توان واگذار کرد.

هیچ وقت نمی‌توانیم بگوییم یک ژنرال موفق، یک ارتشبد موفق،  یک سردار موفق یا یک ارتش یک نفره توانسته است جایی را فتح کند. حتی تصورش هم خنده دار و غیر قابل تصور است. در سازمان هم همین طور است. نمی‌توانیم در یک سازمان مدیری داشته باشیم که مدیر یک نفره باشد. اگر مدیری بتواند هنر تفویض اختیار یاد بگیرد، ارتباط خیلی مستقیمی با سودآوری سازمان ایجاد کرده است. بلاخره هر کدام از ما در سال یک تایم کاری مشخصی داریم. به کل سال نگاه کنید. ۲۵۰ روز کاری داریم که به طور متوسط 8 ساعت در روز کار می‌کنیم. که اگر خیلی کار کنیم حداکثر ۴ ساعت کاری متمرکز و عمیق خواهیم داشت که در طی این 250  روز، 1000  ساعت کاری مفید خواهد بود که مدیر هم این زمان را در اختیار دارد. خب، مدیر در این هزار ساعت چه کارهایی را می‌تواند انجام دهد؟ آیا باید کارهایی که تأثیر مستقیم بر روی کسب و کارش دارد را انجام دهد یا تمام وقتش را صرف چک کردن و کمک کردن به بقیه کند؟

شما دسترسی به ویدئو و محتوای کامل را ندارید چون هنوز اشتراک سریال رکاب را تهیه نکرده‌اید !

سریال رکاب اولین سریال آموزشی موفقیت در ایران میباشد. این سریال دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های هر هفته منتشر شده و هر قسمت از آن به یک موضوع خاص در زندگی و کسب‌و‌کار میپردازد.

کسب‌وکار وزندگی مثل سوار دوچرخه شدن است ما برای اینکه بتوانیم تعادلمان را حفظ کنیم باید به حرکت کردن، رکاب زدن و روبه‌جلو رفتن ادامه بدهیم. موفقیت و یا دستاوردهای گذشته نمی‌تواند برای ما موفقیت‌های امروز یا فردا را به همراه داشته باشد. اینکه چه چیزی دارید؟ یا چه چیزی ندارید؟ از چه امکاناتی استفاده می‌کنید؟ و یا استفاده نمی‌کنید؟ اینها همه دوچرخه‌های شما هستند. برای استفاده از آنها و برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید باید رکاب بزنید. رکاب زدن باید بخشی از زندگی روزانه یک کارآفرین و یا یک فردی که در زندگی هدفی دارد باشد.

در سریال رکاب حسین طاهری درست مانند یک مربی در کنار شما رکاب میزند تا به شما در مسیر زندگی و کسب و کارتان یاری رساند.او مشاور کسب و کارها و برندهای برتر ایران ، کارشناس رادیو اقتصاد و مدرس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان است و در سریال رکاب نه تنها دانسته‌ها بلکه توانسته‌ها و حاصل سالها تجربیات خود را به شما انتقال میدهد .

 • ما تضمین میکنیم :
 • تحول در زندگی و کسب و کار شما
 • دسترسی همیشگی و دانلود فوری تمامی قسمتها
 • در آینده مشمول افزایش قیمت نمیشوید

اشتراک سریال رکاب

۱۹۹ هزار تومان


1 نظر
 1. hosseinrahmani220 می‌گوید

  سلام
  نکته ای که به نظر میرسه ترس از ریسک تفویض اختیارات هست که اگر چند بار اول با اموری که ریسک پایین دارند امتحان کنیم کم کم ترسش میریزه
  نکته دوم تفویض یاد گیری هست به نظر میرسه میشه یاد گیری را هم تفویض کرد و سپس نیرو به ما که مدیریم آموزش بده
  با تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.