مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

رکاب13: اعترافات یک ورشکسته

عمده‌ترین دلیل ورشکستگی جاهم نیفتادن مسائل مالی است. عدم وجود مطالبات صحیح و دقیق در یک سیستم اصلی‌ترین دلیل ورشکستگی است. بزرگ‌ترین شانس زندگی من ورشکستگی زیر سی سالگی بود. ورشکستگی چیزی نیست که از همه ما خیلی دور باشد. شرکت‌های زیادی وجود دارند که فقط چند پله تا ورشکستگی فصل دارند. بودن سیستم‌ها و فرایندهای کاری، مالی و گردش کار در یک سازمان تا حد زیادی می‌تواند مانع بروز ورشکستگی شود.

یک بار در کتابی جمله‌ای خواندم که نمی‌دانم از چه کسی بود ولی به نظرم جمله خیلی درستی بود: «بزرگ‌ترین شانس زندگی من ورشکستگی زیر سی سالگی بود.» آن زمان من ۲۸ سالم بود و نمی‌دانستم این اتفاق برای من هم می‌افتد یا نه ولی فکر می‌کنم چون خیلی از این جمله خوشم آمد، یک سال بعد در سن ۲۹ سالگی در سال ۸۹ عین این اتفاق برایم رخ داد و شرکتم به شکل خیلی سختی ورشکست شد. تا آن زمان نمی‌دانستم شرکت‌های ورشکسته چه ویژگی‌هایی دارند. به این فکر می‌کردم که اگر شرکتی ورشکسته می‌شود حتماً شروع ورشکستگی آن یا علائم منفی در آن شرکت قابل مشاهده است اما در آن زمان در اوج بودم و کارهای موفق زیادی انجام می‌دادم. در عرض یک ماه تا یک ماه و نیم که برخی از ساختارهای شرکت از درون از بین رفته بودند، با چند اتفاق کوچک شرکت با تمام نیروها و شرایط مالی و موفقیت‌ها و مشتریانی که داشت،کاملاً از هم متلاشی شد. ورشکستگی از نظر روحی بسیار سخت است. برای کسانی که ورشکسته می‌شوند بیشتر زمینه روحی و ذهنی ورشکستگی قابل مدیریت نیست. ممکن است برخی نبوده پول را دلیل ورشکستگی بدانند اما ممکن است شما به شرکتی پول تزریق کنید و باز هم آن شرکت ورشکسته شود که ما نمونه‌های زیادی از این نوع شرکت‌ها را در ایران داریم. این شرکت‌ها کارهای زیادی انجام می‌دهند ولی از لحاظ مفهوم مالی یا مفهوم حسابداری شرکت‌های ورشکسته یا زیان­ده هستند.

شما دسترسی به ویدئو و محتوای کامل را ندارید چون هنوز اشتراک سریال رکاب را تهیه نکرده‌اید !

سریال رکاب اولین سریال آموزشی موفقیت در ایران میباشد. این سریال دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های هر هفته منتشر شده و هر قسمت از آن به یک موضوع خاص در زندگی و کسب‌و‌کار میپردازد.

کسب‌وکار وزندگی مثل سوار دوچرخه شدن است ما برای اینکه بتوانیم تعادلمان را حفظ کنیم باید به حرکت کردن، رکاب زدن و روبه‌جلو رفتن ادامه بدهیم. موفقیت و یا دستاوردهای گذشته نمی‌تواند برای ما موفقیت‌های امروز یا فردا را به همراه داشته باشد. اینکه چه چیزی دارید؟ یا چه چیزی ندارید؟ از چه امکاناتی استفاده می‌کنید؟ و یا استفاده نمی‌کنید؟ اینها همه دوچرخه‌های شما هستند. برای استفاده از آنها و برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید باید رکاب بزنید. رکاب زدن باید بخشی از زندگی روزانه یک کارآفرین و یا یک فردی که در زندگی هدفی دارد باشد.

در سریال رکاب حسین طاهری درست مانند یک مربی در کنار شما رکاب میزند تا به شما در مسیر زندگی و کسب و کارتان یاری رساند.او مشاور کسب و کارها و برندهای برتر ایران ، کارشناس رادیو اقتصاد و مدرس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان است و در سریال رکاب نه تنها دانسته‌ها بلکه توانسته‌ها و حاصل سالها تجربیات خود را به شما انتقال میدهد .

 • ما تضمین میکنیم :
 • تحول در زندگی و کسب و کار شما
 • دسترسی همیشگی و دانلود فوری تمامی قسمتها
 • در آینده مشمول افزایش قیمت نمیشوید

اشتراک سریال رکاب

۱۹۹ هزار تومان


توضیحات

اشتراک سریال رکاب

این مطالب را از دست ندهید!
3 نظرات
 1. hosseinrahmani220 می‌گوید

  جالب ترین نکتش به نظرم سه تا چیز بود؟
  اولا از ربا دوری کنیم
  دوما از آدم هایی که میگن تو نمیتونی دوری کنیم و سریع وارد باز سازی بشیم
  سوما کار خودمون را تعطیل نکنیم
  با تشکر

 2. عبدالهیان می‌گوید

  به نظر میرسه وبسایت شما راه های دسترسی به ادمین وبسایت نداره !!! چطور میشه با شما تماس گرفت ؟

مشتاقِ خواندن نظرات شما هستم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link

دانلود قسمت اول سریال ساعت صفر

پیشگیری کردن بهتر از پیش‌بینی کردن است
برای دانلود این ویدئو لطفا ایمیل خود را وارد نمایید
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link
 • ثبت‌نام
رمز خود را فراموش کرده‌اید ؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا لینک نوسازی رمز برای شما ارسال شود.