مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

قسمت دوازدهم رکاب: راهکارهای برتر استخدام

 
اگر بپذیریم که هر مدیری در هر کسب و کاری باید در سه کار مهارت داشته باشد، یکی از آنها استخدام است. راه حل‌های زیادی برای استخدام وجود دارد. شما نیاز به افرادی دارید که در سازمان شما بجنگند، در بحرانها از خلاقیت و تکنیک‌های حل مسئله استفاده کنند و بدانند همه چیز از درون سازمان می‌تواند تغییر کند. یک استخدام بد می‌تواند با آبرو و اعتبار سازمان شما، روحیه سازمان و حتی خانواده شما بازی کند. از زمانی که برای استخدام یک نیروی جدید تصمیم گرفته‌اید و فراخوان داده‌اید تا زمانی که برای مصاحبه مراجعه می‌کند و شما آن را انتخاب می‌کنید و تا وقتی که شخص به یک شناخته نسبی و پایه در سازمان می‌رسد، به طور میانگین ۵ ماه زمان می‌برد. یعنی در یک سال که ۱۰ ماه کاری داریم، تقریباً نصف این زمان صرف آماده‌سازی نیرو می‌شود. پس ببینید در این فرصت چه هزینه‌ها و چه شرایطی ممکن است بر سازمان تحمیل شود.

راهکارهای یک استخدام

 • کاریابی

راه حل‌های زیادی برای استخدام وجود دارد. مثلاً یکی از راه حل‌ها مراجعه به کاریابی‌ها است که من اصلاً آن را توصیه نمی‌کنم چون هیچ وقت آدم‌های موثری را در کاریابی‌ها پیدا نمی‌کنید. آدم‌هایی که حال پیدا کردن کار ندارند را آنجا بیشتر پیدا می‌کنید. آدمی که حالت پیدا کردن کار که مهمترین وظیفه فرد در زندگی است و در این زمینه باید مهارت داشته باشد را ندارد و منتظر است دیگران این کار را برایش انجام دهند، وضعش مشخص است. بنابراین اصلاً استفاده از کاریابی‌ها را پیشنهاد نمی‌کنم و خودم هم تجربه خوبی از این روش ندارم. سالی که سازمانم و دچار مشکلات و مخاطرات زیادی شده بود، به این علت بود که من بخش اعظمی از نیروها را از کاریابی گرفته بودم. فکر می‌کنیم اگر نیروی را از کاریابی بگیریم، سریع‌تر به اهدافمان می‌رسیم. هدف کاریابی‌ها این است که هرچه سریعتر فردی را به سر کار ببرند تا کمیسیون خود را بگیرند و به شما نشان دهند که نیروهای زیادی را برایتان می‌فرستند تا شما تنوع انتخاب داشته باشید. در این حالت اصل پروسه استخدام زیر سؤال است این نیروها بر اساس معیار یا تخصص به شما مراجعه نمی‌کنند و حضور یک نیرو برای استخدام بر مبنای منفعت کس دیگری است.

راهکارهای درست برای استخدام چیست؟

شما دسترسی به ویدئو و محتوای کامل را ندارید چون هنوز اشتراک سریال رکاب را تهیه نکرده‌اید !

سریال رکاب اولین سریال آموزشی موفقیت در ایران میباشد. این سریال دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های هر هفته منتشر شده و هر قسمت از آن به یک موضوع خاص در زندگی و کسب‌و‌کار میپردازد.

کسب‌وکار وزندگی مثل سوار دوچرخه شدن است ما برای اینکه بتوانیم تعادلمان را حفظ کنیم باید به حرکت کردن، رکاب زدن و روبه‌جلو رفتن ادامه بدهیم. موفقیت و یا دستاوردهای گذشته نمی‌تواند برای ما موفقیت‌های امروز یا فردا را به همراه داشته باشد. اینکه چه چیزی دارید؟ یا چه چیزی ندارید؟ از چه امکاناتی استفاده می‌کنید؟ و یا استفاده نمی‌کنید؟ اینها همه دوچرخه‌های شما هستند. برای استفاده از آنها و برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید باید رکاب بزنید. رکاب زدن باید بخشی از زندگی روزانه یک کارآفرین و یا یک فردی که در زندگی هدفی دارد باشد.

در سریال رکاب حسین طاهری درست مانند یک مربی در کنار شما رکاب میزند تا به شما در مسیر زندگی و کسب و کارتان یاری رساند.او مشاور کسب و کارها و برندهای برتر ایران ، کارشناس رادیو اقتصاد و مدرس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان است و در سریال رکاب نه تنها دانسته‌ها بلکه توانسته‌ها و حاصل سالها تجربیات خود را به شما انتقال میدهد .

 • ما تضمین میکنیم :
 • تحول در زندگی و کسب و کار شما
 • دسترسی همیشگی و دانلود فوری تمامی قسمتها
 • در آینده مشمول افزایش قیمت نمیشوید

اشتراک سریال رکاب

۱۹۹ هزار تومان


1 نظر
 1. hosseinrahmani220 می‌گوید

  به نظرم عالی و بسیار کاربردی بود توصیه اکید میکنم دانلود کنین
  ارزشش را داره
  با تشکر از استاد طاهری عزیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.