مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

رکاب11: مدیریت تیم

 

همیشه یکی از آرزوهای مدیر، تشکیل یک تیم خوب است. آیا افرادی که در کنار هم قرار می‌گیرند می‌توانند تیم باشند؟ آیا می‌توانند در کنار هم خوب کار کنند؟ معمولاً ساختن یک تیم کار آسانی نیست چون خیلی از افراد نمی‌دانند که تیم بودن با گروه بودن فرق دارد. اولین وجه اشتراک افراد یک تیم، منافع مشترک است. این منافع مشترک به فعالیت‌های مشترک تبدیل می‌شود. فعالیت‌های مشترک فعالیت‌های لزوماً فعالیت‌های هم‌شکل نیستند. بلکه فعالیت‌هایی در کنار هم و وابسته به هم و در ارتباط با هم هستند.

ساختن یک تیم اصلاً کار آسانی نیست. شاید فکر کنید افرادی را در کنار هم جمع کنیم تا با ایجاد تعامل خودبه‌خود بین افراد، کارها پیش برود اما این خاصیت یک گروه است. تیم بودن با گروه بودن فرق می‌کند. در گروه افراد منافع مشترک دارند اما صرفاً برای خودشان. در یک تیم منافع مشترک در اختیار کل سازمان قرار می‌گیرد. اعضا می‌دانند که اگر قرار است این کشتی به مقصد برسد، باید منافع کشتی تأمین باشد تا ما را به آرزوها و اهدافمان برساند. به همین دلیل است که در گروه‌ها شرح وظیفه وجود دارد و وظایف افراد مشخص است. چهارچوب‌های عملیاتی و حوزه‌های عملیاتی مشخص است اما در تیم شرح مسئولیت بر شرح وظیفه ارجح است. برای افراد یک تیم اهمیتی ندارد که در چه واحدی کار می‌کنند و یا در چه جایگاهی هستند. مسئولیت همه آن‌ها پیاده‌سازی هدف‌ها و رساندن یک شرکت به جایگاه واقعی آن است.

خاصیت تطبیق‌پذیری

 بهترین عامل متمایز کردن یک تیم از یک گروه، خاصیت تطبیق‌پذیری افراد است. به این معنی که با عملکردها و یا مسئولیت‌های متفاوت چطور می‌توانند در کنار هم، تطبیق‌پذیری یا مطابقت در شرح مسئولیت‌ها و وظایفشان داشته باشند. آن‌ها باید بدانند که مسئولیت چه تأثیری در خروجی دیگران دارد و باید اولویت‌های کارشان نسبت به اولویت کار بقیه را بدانند. دقیقاً مانند یک تیم فوتبال است که یک نفر می‌گوید من خاصیت دفاعی دارم و دیگری می‌گوید من در خط حمله هستم و می‌دانند که چگونه به هم پاس‌کاری کنند و تعامل داشته باشند. ولی اگر کسی که در حمله است، فقط به حمله فکر کند و به دفاع فکر نکند، تیم را به گروه تبدیل می‌کند. او فقط به حمله کردن و گل زدن فکر می‌کند. در صورتی که در بسیاری از مسابقات فوتبال و از نظر بسیاری از مربیان فوتبال حمله و دفاع هیچ فرقی در حفظ موقعیت و توپ ندارند و مهم نتیجه‌ای است که از تعامل تیمی به دست می‌آید. تطبیق‌پذیری نکته اول است.

شما دسترسی به ویدئو و محتوای کامل را ندارید چون هنوز اشتراک سریال رکاب را تهیه نکرده‌اید !

سریال رکاب اولین سریال آموزشی موفقیت در ایران میباشد. این سریال دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های هر هفته منتشر شده و هر قسمت از آن به یک موضوع خاص در زندگی و کسب‌و‌کار میپردازد.

کسب‌وکار وزندگی مثل سوار دوچرخه شدن است ما برای اینکه بتوانیم تعادلمان را حفظ کنیم باید به حرکت کردن، رکاب زدن و روبه‌جلو رفتن ادامه بدهیم. موفقیت و یا دستاوردهای گذشته نمی‌تواند برای ما موفقیت‌های امروز یا فردا را به همراه داشته باشد. اینکه چه چیزی دارید؟ یا چه چیزی ندارید؟ از چه امکاناتی استفاده می‌کنید؟ و یا استفاده نمی‌کنید؟ اینها همه دوچرخه‌های شما هستند. برای استفاده از آنها و برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید باید رکاب بزنید. رکاب زدن باید بخشی از زندگی روزانه یک کارآفرین و یا یک فردی که در زندگی هدفی دارد باشد.

در سریال رکاب حسین طاهری درست مانند یک مربی در کنار شما رکاب میزند تا به شما در مسیر زندگی و کسب و کارتان یاری رساند.او مشاور کسب و کارها و برندهای برتر ایران ، کارشناس رادیو اقتصاد و مدرس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان است و در سریال رکاب نه تنها دانسته‌ها بلکه توانسته‌ها و حاصل سالها تجربیات خود را به شما انتقال میدهد .

 • ما تضمین میکنیم :
 • تحول در زندگی و کسب و کار شما
 • دسترسی همیشگی و دانلود فوری تمامی قسمتها
 • در آینده مشمول افزایش قیمت نمیشوید

اشتراک سریال رکاب

۱۹۹ هزار تومان


توضیحات

اشتراک سریال رکاب

این مطالب را از دست ندهید!
1 نظر
 1. حسین رحمانی می‌گوید

  سلام
  اینکه بتونیم خودمون سطح علمی و عملی سازمان را با آموزش ارتقا بدیم دو تا فایده داره
  ۱.با بالاتر رفتن سطح همکارانمون راندمان و سود آوری سازمان ارتقا پیدا میکنه
  ۲.با آموزش دادن مطالب خود اون مطالب تو ذهن خودمون نهادینه میشه راندمان شخصیمون افزایش پیدا میکنه
  با تشکر بابت مطالب خوبتون

مشتاقِ خواندن نظرات شما هستم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link

دانلود قسمت اول سریال ساعت صفر

پیشگیری کردن بهتر از پیش‌بینی کردن است
برای دانلود این ویدئو لطفا ایمیل خود را وارد نمایید
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link
 • ثبت‌نام
رمز خود را فراموش کرده‌اید ؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا لینک نوسازی رمز برای شما ارسال شود.