مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

رکاب1: اعتیاد به پیروزی

شخصی که به کارآفرینی اعتیاد دارد نیز دقیقاً اسیر خلق آرزوهای خود است و به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند آن را رها کند.

اگر به دو تن از فوتبالیست‌های جهان نگاه کنید درمی‌یابید که طی ده سال متوالی به جز یک دوره کوتاه، عنوان بهترین بازیکن جهان و یا به عبارتی برنده‌ی تندیس توپ طلایی به ترتیب بین مسی و رونالدو تقسیم شد.  لیونل مسی اولین بازیکن دنیا در طول تاریخ بود که توانست پنج بار برنده‌ی توپ طلا باشد. پس از مسی، رونالدو توانست سه بار دیگر برنده‌ی توپ طلا و یا عنوان بهترین بازیکن جهان باشد. با دقت به عملکرد این دو بازیکن‌ به یک الگوی شکل‌گرفته‌ی ذهنی مهارتی و خواستن واقعی هدف‌هایی که برای خود در نظرگرفته‌اند، می‌رسیم. آن الگو، الگویی است که نحوه‌ی رفتار، نحوه‌ی عملکرد، نحوه‌ی تمرین و بازی کردن آنها را تحت تأثیر قرار داده و در نهایت موجب موفقیت آنها شده است. اگر مسی و رونالدو مانند بسیاری از بازیکنان دیگر بعد از دریافت  اولین توپ طلای خود، به سطحی از رضایت می‌رسیدند و از کسب این مقام راضی بودند آیا موفق به کسب پنج بارعنوان قهرمانی می‌شدند؟ آری، آفت موفقیت، داشتن رضایت سطح به وضع موجود است.

 

گاهی اهداف ما بصورت روزانه است. برای مثال، می‌خواهیم چند صفحه از یک کتاب را بخوانیم، یک پروژه را به اتمام برسانیم یا با چند مشتری تماس بگیریم و …  اما وقتی به آن هدف می‌رسیم، دچار یک پدیده کاملا طبیعی به نام “سطح رضایت” می‌شویم و همین سطح رضایتِ کاذب عامل از خود راضی بودن و توقف رشد ما خواهد شد! رونالدو و مسی در درون خود از این سطح رضایت عبور کرده‌اند و دچار اعتیادی ژرف نسبت به پیروزی شده بودند. این افراد به برد و موفقیت اعتیاد پیدا کرده و به مرور اسیر خلق آرزوهای خودشان گشته بودند، به هیچ وجه نمی‌توانستند خودشان را از بند این اعتیاد رها کند. آنها به موفقیت، قهرمان بودن، بهترین بودن و شماره یک بودن اعتیاد داشتند و دارند. آنها از سطح رضایتی که به دست آورده بودند، فراتر رفته و هر ساله، سطح رضایت مصرف مواد موفقیت آنها، با هر بردی که انجام می‌دادند و هر قهرمانی‌ که به دست می‌آوردند، بالاتر می‌رفت.

 

اعتیاد در وجود همه‌ی آدم‌ها به شکل‌های مختلف وجود دارد.

اعتیاد می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد. از نظر روان‌شناسان جامعه یک فرد معتاد، یک بیمار رانده شده و اسیر مواد مخدر است که نمی‌تواند آن را رها کند. بعضی افراد به برد، پیروزی و کارآفرینی اعتیاد دارند و نمی‌توانند آن را رها کنند به همین دلیل وقتی به زندگی کارآفرین‌های بزرگ دنیا نگاه می‌کنید، درمی‌یابید که با دستیابی به یک پیروزی، بعد از مدتی موفقیت خود را در یک سطح بالاتر تکرار کرده‌اند.  اما این نکته‌ مهم است که بدانیم این اعتیاد از کجا به وجود می‌آید؟

شما دسترسی به ویدئو و محتوای کامل را ندارید چون هنوز اشتراک سریال رکاب را تهیه نکرده‌اید !

سریال رکاب اولین سریال آموزشی موفقیت در ایران میباشد. این سریال دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌های هر هفته منتشر شده و هر قسمت از آن به یک موضوع خاص در زندگی و کسب‌و‌کار میپردازد.

کسب‌وکار وزندگی مثل سوار دوچرخه شدن است ما برای اینکه بتوانیم تعادلمان را حفظ کنیم باید به حرکت کردن، رکاب زدن و روبه‌جلو رفتن ادامه بدهیم. موفقیت و یا دستاوردهای گذشته نمی‌تواند برای ما موفقیت‌های امروز یا فردا را به همراه داشته باشد. اینکه چه چیزی دارید؟ یا چه چیزی ندارید؟ از چه امکاناتی استفاده می‌کنید؟ و یا استفاده نمی‌کنید؟ اینها همه دوچرخه‌های شما هستند. برای استفاده از آنها و برای رسیدن به‌جایی که می‌خواهید باید رکاب بزنید. رکاب زدن باید بخشی از زندگی روزانه یک کارآفرین و یا یک فردی که در زندگی هدفی دارد باشد.

در سریال رکاب حسین طاهری درست مانند یک مربی در کنار شما رکاب میزند تا به شما در مسیر زندگی و کسب و کارتان یاری رساند.او مشاور کسب و کارها و برندهای برتر ایران ، کارشناس رادیو اقتصاد و مدرس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان است و در سریال رکاب نه تنها دانسته‌ها بلکه توانسته‌ها و حاصل سالها تجربیات خود را به شما انتقال میدهد .

  • ما تضمین میکنیم :
  • تحول در زندگی و کسب و کار شما
  • دسترسی همیشگی و دانلود فوری تمامی قسمتها
  • در آینده مشمول افزایش قیمت نمیشوید

اشتراک سریال رکاب

۱۹۹ هزار تومان


توضیحات

اشتراک سریال رکاب

این مطالب را از دست ندهید!

مشتاقِ خواندن نظرات شما هستم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link

دانلود قسمت اول سریال ساعت صفر

پیشگیری کردن بهتر از پیش‌بینی کردن است
برای دانلود این ویدئو لطفا ایمیل خود را وارد نمایید
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link
  • ثبت‌نام
رمز خود را فراموش کرده‌اید ؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا لینک نوسازی رمز برای شما ارسال شود.