مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

3 علت ضعف در حل مسئله

همه ما در کسب‌وکارمان همیشه درگیر حل مشکلاتی هستیم اما بعد از مدتی مجدداً همان مشکلات دوباره تکرار می‌شوند. همیشه  مسئله‌ای در سیستم ما وجود دارد که می‌بایست حل می‌شده ولی هنوز به‌صورت حل‌نشده باقی‌مانده است. سه مشکل یا دلیل اصلی برای حل مسئله وجود دارد:
دلیل اول اینکه نشانه‌ها را با دلایل واقعی مشکلات اشتباه گرفته‌ایم. به‌طور مثال اگر با یک کارمند مشکل داشته باشیم تصور اولیه ما این است که مشکل از کارمند است و خود را نیز قانع می‌کنیم. کارمند جدید استخدام می‌کنیم و بعد از مدتی می‌بینیم همان مشکلات مجددا به وجود آمده است.
دوم اینکه همیشه به دنبال راه‌حل زودبازده هستیم، درصورتی‌که هیچ راه‌حل سریعی ثبات ایجاد نمی‌کند. ممکن است به‌صورت موقت شبیه یک مُسَکِن عمل کند ولیکن در درازمدت مشکل را به‌صورت دائمی و پایدار حل نمی‌کند. به‌طور مثال زمانی که نقدینگی در سیستم شما کم است اولین کاری که می‌کنید قرض و مضاربه و یا طرح سرمایه‌گذاری می‌باشد. این‌یک راه‌حل سریع است ولی یک راه‌حل دائمی نیست و اگر سیستم مدیریت نقدینگی و ساختار مالی مناسبی نداشته باشید، دوباره مشکل برمی‌گردد.
و اما دلیل سوم تکیه بیش‌ازحد به دانش خود است. ما هنوز به دانشی که دقیقاً همین مشکلات را به وجود آورده است بیش‌ازحد اعتماد داریم، درصورتی‌که ما نمی‌توانیم از همان سطحی که مشکل به وجود آمده است،  آن مشکل را حل کنیم.
این مطالب را از دست ندهید!

مشتاقِ خواندن نظرات شما هستم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link