مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

چگونه برندسازی را شروع کنیم؟

چک لیست برندینگ با 42 عنصر مقدماتی برای شروع برندسازی

امروزه همه به تأثیر برند سازی در کسب‌وکار خود رسیده‌اند؛ بنابراین فکر نکنید اگر شما به دنبال مزیت رقابتی در بازار هستید و می‌خواهید برند سازی را شروع کنید، از دیگران جلوتر هستید! تا اینجای کار همه همین فکر رادارند و شما فرقی با بقیه ندارید! فرق شما در پاسخ به این سؤال است: چگونه برند سازی را شروع کنیم؟

واقعیت این است که اغلب افراد، نقطه شروع برند سازی را نمی‌دانند. در فضای وب هم این‌قدر مقالات و محتوای درهم‌وبرهم وجود دارد که بجای آنکه ذهنیت ما را جهت دهد، بیشتر باعث سردرگمی ما می‌شود. من شمارا درک می‌کنم.

فرقی نمی‌کند در حال ساخت برند جدید باشید یا بهبود برند موجود، درهرصورت باید از اول تعیین کنید که وقتی مشتریان نام شمارا می‌شنوند، چه افکاری در ذهنشان نقش می‌بندد. زمانی که به ادراک و برداشت کنونی افراد از هویت خود پی ببرید، اطلاعات لازم را برای تعیین دارایی‌های برند که اکنون می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید، به‌دست آورده‌اید. با داشتن آگاهی برداشت افراد از برند خود می‌توانید سوءتفاهم‌ها را برطرف کنید و به تصویر برند مطلوب برسید.

برای ساخت برند جدید اگر برنامه ندارید، اگر کسب‌وکاری را شروع یا کالای جدیدی را معرفی می‌کنید، این چک لیست از ابتدا به شما برای برنامه‌ریزی کمک می‌کند تا هویت، تصویر، و راهبرد برند خود را دقیقاً از ابتدای راه شکل دهید.چگونه برندسازی را شروع کنیم؟

بهترین نقطهٔ شروع ساخت برند جدید و پاسخ به سوال چگونه برندسازی را شروع کنیم؟ عبارت است از نگاهی صحیح و منصفانه به عقاید کنونی مردم دربارهٔ برند شما در بازار. اگر کسب‌وکاری را آغاز کرده‌اید، اما هنوز برندی ندارید که آن را بررسی کنید، تصویر صنعتی که به آن وارد می‌شوید را تحلیل کنید. زمانی که از تصورات افراد اطلاع داشته باشید، می‌توانید راهبردی تدوین کنید که به ایجاد تصویر برندی منجر شود که جایگاه منحصربه‌فردی را در ذهن مردم به خود اختصاص می‌دهد و بازتاب ویژگی‌ها و جنبه‌های متمایزکنندۀ برند است.

ما برای جهت‌دهی ذهنی شما برای شروع برند سازی چک‌لیست برندینگ را طراحی نموده‌ایم، پیشنهاد من این‌است که همزمان با تکمیل آن حتما مقاله ساخت برند جدید برای رشد سریع‌تر را در قسمت مقالات برندینگ مطالعه کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 

 

اگر مسئله‌ای داشتید در قسمت دیدگاه‌ها سوال خود را مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم.

این مطالب را از دست ندهید!
2 نظرات
 1. محمد کاظم شبانی فراشاه می‌گوید

  سلام عالی

 2. موسی اخلاقی می‌گوید

  سلام
  خیلی عالیه اینکه شما در این زمینه فعالیت میکنید و راهنمای نسل جوان هستید
  ان شا الله موفقیت نزدیک هست

مشتاقِ خواندن نظرات شما هستم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link

دانلود قسمت اول سریال ساعت صفر

پیشگیری کردن بهتر از پیش‌بینی کردن است
برای دانلود این ویدئو لطفا ایمیل خود را وارد نمایید
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link
 • ثبت‌نام
رمز خود را فراموش کرده‌اید ؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا لینک نوسازی رمز برای شما ارسال شود.