مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

شبکه‌های اجتماعی

چک‌لیست اصول استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب‌و‌کار

امروزه همه به تأثیرشبکه‌های اجتماعی در معرفی کسب‌وکار خود به مشتریان پی‌برده‌اند؛ بنابراین فکر نکنید اگر شما به دنبال مزیت رقابتی در بازار هستید و می‌خواهید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید، از دیگران جلوتر هستید! تا اینجای کار همه همین فکر رادارند و شما فرقی با بقیه ندارید! فرق شما در دانستن اصول استفاده از شبکه‌های اجتماعی است.

 
 خیلی‌ها حتی یک آگهی تبلیغاتی در مجله‌ای که دیروز خوانده‌اند به یاد نمی‌آورند. مگر آنکه فعالانه آن‌ها را به پاسخگویی و دعوت به اقدام ترغیب کنید.ما به شما در این زمینه کمک خواهیم کرد تا بتوانید از شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان یکی از ابزار بازاریابی استفاده کنید.

می‌خواهید کاری کنید که مردم پی ببرند چه چیزی محصول شما را عالی کرده است. می‌خواهید آن‌ها به فروشگاه بیایند، ایمیل بزنند، یا تلفنی از شما خرید کنند، اما نمی‌توانید صرفاً به آن‌ها بگویید که محصولتان عالی است، آن‌ها توجه نخواهند کرد. از این حرف‌ها شنیده اند. برای این کار به پیغامی جذاب نیاز دارید. پیغامی که مقبول و متقاعدکننده باشد! چه پیغامی باید به مصرف‌کننده‌ها بدهید که با توجه به انگیزه‌ها و خواسته‌های اصلی شان جذاب باشد و این جذابیت به حدی باشد که آن‌ها را به عمل وادارد؟ باید گوشزد کنم که اغلب جاذبه‌ها تأثیرگذار نیستند.با استفاده از این چک‌لیست می‌توانید در معرفی کسب‌و‌کار خود در شبکه‌های اجتماعی تأثیرگذار عمل کنید.

برای معرفی کسب‌و‌کار خود در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید از چک‌لیست زیر استفاده کنید:
 

لازم است کارتان را بر استراتژی جایگاه‌یابی درستی بنا کنید. علاوه بر محصولاتی که بر پایه‌ی مقدمات کارتان تهیه می‌کنید، استراتژی جایگاه‌یابی خط مشخصی است ازآنچه که می‌خواهید مشتریان درباره‌ی محصول یا خدمات شما فکر و احساس کنند. به‌بیان‌دیگر، این استراتژی، چگونگی جای‌گیری شما در ذهن و قلب آن‌ها را توصیف می‌کند.

جهت سهولت در مسیر معرفی کسب‌و‌کار خود در شبکه‌های اجتماعی، ما چک‌لیست شبکه‌های اجتماعی را طراحی نموده‌ایم، پیشنهاد من این‌است که همزمان با تکمیل آن حتما مقاله ارتباطات بازاریابی عنصر جذب توجه را در قسمت مقالات بازاریابی مطالعه کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 

 

اگر مسئله‌ای داشتید در قسمت دیدگاه‌ها سوال خود را مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم.

این مطالب را از دست ندهید!

مشتاقِ خواندن نظرات شما هستم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link

دانلود قسمت اول سریال ساعت صفر

پیشگیری کردن بهتر از پیش‌بینی کردن است
برای دانلود این ویدئو لطفا ایمیل خود را وارد نمایید
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link
  • ثبت‌نام
رمز خود را فراموش کرده‌اید ؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا لینک نوسازی رمز برای شما ارسال شود.