مشاور توسعه و شتابدهی تجارت ، برندینگ ، تبلیغات و بازاریابی

ساخت برند شخصی

چک لیست برندسازی شخصی برای ساخت یک برند معتبر

حتی اگر کسب‌وکار کوچکی داشته باشیم، ساخت برند شخصی برای ما به معنی ایجاد حیثیت است. ما برای شکل‌گیری روند نیاز به مرور اصول مشخصی داریم چراکه ما معمولاً خوب فکر می‌کنیم و خوب عمل می‌کنیم اما مرور نمی‌کنیم.

 
ارزیابی کنید که دنیا شما را چگونه می‌بیند. خودتان را در گوگل جستجو کنید. به نتیجه جستجو به عنوان کارت ویزیتی نگاه کنید که همه در سراسر دنیا به آن دسترسی دارند. گوگل اپلیکشنی به اسم google alert دارد. و توجه داشته‌باشید که مقصودتان مقصد مشتریان باشد. بیانیه مقصود را مشخص کنید. منافع مشتریان مقصد مشتریان است. ما چطور می‌توانیم افراد را با خودمان همراه کنیم که نمی‌دانیم به کجا می‌روند؟
 
برای ساخت برند شخصی اگر برنامه ندارید،این چک لیست از ابتدا به شما برای برنامه‌ریزی کمک می‌کند:  

ارتباط با دیگران برای رشد برندسازی شخصی مدیران ضروری است. گروه‌هایی را بیابید که عضو شدن در آن‌ها هم مایه افتخار برای شما باشد و هم برای آن‌ها. عضویت در انجمن سخنران حرفه‌ای انگلستان نمونه‌ای از این موارد است. عنوان این گروه‌های اجتماعی خیلی به شما کمک می‌کند. در این گروه‌ها با افرادی کار می‌کنید که مشابه شما هستند. اصفهانی‌ها یک جمله بسیار خوبی دارند که می‌گوید: «کار تو همکار می‌چرخد.» این جمله خیلی عمیق و طلایی است. برای مثال اگر برای حل مشکل قلبی به یک پزشک مراجعه کنید و او نتواند برای شما کاری انجام دهد، شما را به پزشک قوی‌تری معرفی خواهد کرد. در واقع این پزشک برند پزشک قوی‌تر را تبلیغ می‌کند. معرفی کسی که برند قوی‌تری دارد، برای آن شخص نیز افتخار دارد.

ما برای کمک به شما برای شروع برند سازی چک‌لیست برندسازی شخصی را طراحی نموده‌ایم، پیشنهاد من این‌است که همزمان با تکمیل آن حتما مقاله روشهای برندسازی شخصی مدیران را در قسمت مقالات برندینگ مطالعه کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 

 

اگر مسئله‌ای داشتید در قسمت دیدگاه‌ها سوال خود را مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم.

این مطالب را از دست ندهید!

مشتاقِ خواندن نظرات شما هستم

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مینی‌بوک راهکارهای تفویض اختیار

رسیدن به نتایج از طریق سازمان دادن کار دیگران
هیچ ارتش یک‌نفره‌ای در طول تاریخ به پیروزی نرسیده‌ است
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link

دانلود قسمت اول سریال ساعت صفر

پیشگیری کردن بهتر از پیش‌بینی کردن است
برای دانلود این ویدئو لطفا ایمیل خود را وارد نمایید
دانلود فایل
تهیه‌شده در گروه پژوهش و توسعه حسین طاهری
close-link
  • ثبت‌نام
رمز خود را فراموش کرده‌اید ؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا لینک نوسازی رمز برای شما ارسال شود.