کمتر کار کنید، بیشتر نتیجه بگیرید “تکنیک پامادورو “

چالشهای معرفی محصول جدید
چالشهای معرفی محصولات جدید در بازار
فوریه 18, 2017
بودجه ریزی در کسب و کار
بودجه‌ریزی در کسب‌و‌کار
آوریل 15, 2017

کمتر کار کنید، بیشتر نتیجه بگیرید “تکنیک پامادورو “

فرانسیسکو سایریلو نام کارآفرین ایتالیایی است که در سال 1980 دانشجوی رشته نرم افزار بود. فرانسیسکو به غیر از کارآفرینی و مشاوره، خالق تکنیک انقلابی افزایش تمرکز پامادورو نیز هست. تکنیک پامادورو، علاوه بر اینکه توسط مربیان مدیریت و کارآفرینان دیگر توصیه و تدریس می شود؛ فقط در 3 سال اخیر که این تکنیک در کتابی به کمک فرانسیسکو نوشته و منتشر شد، بیش از 2000000 نفر در سراسر دنیا آنرا خریدند و خواندند. با اینکه تکنیک مدیریت زمان پامادورو در سال های 1980 خلق شد، اما در دهه 90 میلادی بیش از پیش بر سر زبان ها افتاد و مدرسان و مربیان مختلف شروع به استفاده و تدریس آن کردند.

برای استفاده از تکنیک پامادورو، شما به یک زمان سنج یا تایمر نیاز دارید، تا زمان مشخصی را بر روی آن کوک کنید تا به محض پایان آن به شما اطلاع دهد.

پامادورو به اصطلاحِ فرانسیسکو، هر 25 دقیقه یک واحد پامادورو است.تایمرتان را بر روی این واحد زمانی کوک کنید.

زمانی که تامیر شروع به کار میکند، سریعا مشغول به کار شوید و از هرگونه حواس پرتی ها دور بمانید. نکته مهم همین است؛ تلفن همراهتان را در هنگام شروع تایمر چک نکنید، ایمیل هایتان را باز نکنید، در شبکه های اجتماعی نچرخید و هرکار دیگری بجز کار اصلی تان را کنار بگذارید. اگر کاری واقعا مهم است و حواس شما را به خودش جذب کرده (مثل تلفن های اضطراری) تایمرتان را متوقف کنید و مجددا پس از برگشت آنرا شروع کنید.

زمانی که یک پامادورو تمام شد، 3 تا 5 دقیقه استراحت کنید. فرانسیسکو توصیه میکند در این 3 تا 5 دقیقه حرکات کششی انجام دهید، آب بنوشید، قدم بزنید و یا وسایلتان را جمع و جور کنید… در واقع هرکاری که شما را از میز کارتان دور میکند و باعث ایجاد گردش خون در بدنتان میشود مفید است؛ پس معنی این زمان استراحت اس ام اس دادن یا با تلفن صحبت کردن نیست.

با اتمام هر 4 پامادورو، زمان طولانی تری بین 15 تا 30 دقیقه را به استراحت اختصاص دهید. این کار را انجام دهید و کلا از محیط کار به مدت اشاره شده جدا شوید و اجازه دهید ذهن شما بر روی چیز دیگری تمرکز کند و آرامشش را بازیابد.

 


برای شنیدن فایل صوتی نحوه استفاده و کارکرد تکنیک پامادورو کلیک کنید

 

 

 


این فایل از طریق کانال تلگرام حسین طاهری نیز قابل دسترسی است.

اگر عضو کانال تلگرام حسین طاهری نیستید بر روی آیکون زیر کلیک کنید تا بدون هزینه از طرح جامع افزایش عملکرد و توسعه و شتابدهی مهارت های فردی و سازمانی یکسالو پنجاهو دو هفته استفاده نمایید.

 

 

حسین طاهری
حسین طاهری
من همیشه در حال یادگیری ام و و همه آنچه را که تاکنون آموخته و تجربه کرده ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت . این رسالت شخصی ام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *