کتاب طراحی هویت برند

کتاب طراحی هویت برند اولین کتاب نگارش شده ( نه ترجمه) در ایران است که مجموع تمام تجربه ها، نتایج و راهکارهای امتحان شده در برندهای ایرانی است که توسط حسین طاهری تدوین گردیده است . در زیر بخشی از خلاصه کتاب را می توانید بخوانید :

 

v3فرایند معنا بخشیدن و هویت دادن به یک نام تجاری را استراتژی برندسازی است. طراحی هویت برند مجموعه‌ای از راهکارهاست که به نام تجاری شما هویت مشخصی داده و جایگاه آن را در بازار نسبت به رقبا مشخص و متمایز می‌کند و شامل مباحث مختلفی چون جایگاه یابی و جایگاه سازی برند، انتخاب نام موثر برای برند، ایجاد طبقه بندی جدید، طراحی هویت بصری برند، بسط برند یا محدود نمودن دامنه تمرکز، عمق و ارزش برند، روابط عمومی، رویدادسازی، تبلیغات و… می‌باشد.

برندسازی حاصل پیام‌ها و گزارش‌های رسانه هاست. هر قدر تعداد این پیام‌ها بیشتر و محتوای آن‌ها مطلوب تر باشد، نام تجاری قوی تر خواهد شد. برندسازی آن قدرها هم ساده نیست، چراکه هیچگاه دو برند مثل هم عمل نمی‌کنند. در حقیقت هدف اصلی برندسازی این است که یک کالا یا یک تجارت از رقبایش متمایز دیده شوند. پس نمی‌توان برای تمامی برندهای موفق، یک فرمول جادویی واحد در نظر گرفت و برای آن یک نسخه پیچید.

 
 
 

5 اصل برندسازی در کتاب طراحی هویت برند

برای ساختن یک برند پرجاذبه و دارای هوادار باید پنج اصل را رعایت نمود:

اولین گام ایجاد تمایز است که بر اساس طراحی ارزش های پیشنهادی که در مدل کسب و کار صورت می پذیرد.

دوم ساخت مدلی است برای همکاری بیشتر مخاطبان و جامعه هدف است که برای اینکار شما لازم دارید تا یک بازار هدف کاملا مشخص و شفاف را برای خود تعریف کنید زیرا هر برندی برای خود یک جامعه می سازد، شما نمی توانید برای همه افراد ، همه چیز باشید.

سوم خلق یک موقعیت برای ایجاد نوآوری است. ذات بشر همواره به دنبال یافتن ایده ها، محصولات، خدمات و چیزهای جدید است.

چهارم اعتبار ببخشیدن به محتوا، شخصیت، جایگاه، ارزش و پیام های برند می باشد

و در آخر، پنجمین مرحله فرآیند فرهنگ سازی برای برند است که در فصول آینده به آن خواهیم پرداخت.

این مراحل توسط هشت ابزار مرسوم در اختیار مدیران بازاریابی قرار دارد تا از طریق آن با مشتریان ارتباط برقرار کرده و یک برند قوی در بازار بسازند: تبلیغات، روابط عمومی، پیشبرد فروش، بازاریابی مستقیم، فروش شخصی، بسته بندی، رویدادها و حامی گری، خدمات مشتری.

هویت، آن چیزی است که شما هستید، در حالی که تصویر، برداشتی است که مصرف کننده طی ارتباط با شما، از شما استنباط می کند.

 
 

دانلود فصل اول کتاب طراحی هویت برند

برای دانلود 30 صفحه اول کتاب طراحی هویت برند نوشته حسین طاهری فرم را تکمیل کنید