از خودتان بپرسید “امروز چه چیزی اهمیت دارد؟”
مهر ۴, ۱۳۹۶
13 راهکار کلیدی “غلبه بر ترس در سخنرانی و فن بیان”
آبان ۲۷, ۱۳۹۶

سه نکته کلیدی در بازاریابی محتوا

 

امروز بازاریابی محتوا بخش اعظمی از برنامه‌های بازاریابی را در سراسر دنیا به خود اختصاص می‌دهد. در همین کشور خودمان اگر به کسب و کارهایی که در این چندساله کسب و کارهای موفقی بودند مثل دیجی کالا مثل تخفیفان مثل اسنپ و اغلب کسب و کارهایی که امروز یک جایگاه ذهنی خوبی در ذهن مخاطبان و مردم دارند نگاهی بیندازید می‌بینید از استراتژی بازاریابی محتوا استفاده کرده‌اند و توانسته‌اند نسبت به رقبای خود خیلی فاصله ایجاد کنند.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا ، نحوه‌ی آموزش خرید که نیاز اصلی مخاطبان است را مورد هدف قرار می‌دهد یعنی قبل از این که مشتریان را دعوت به خرید کند از آنها دعوت می‌کند نسبت به آن خریدی که می‌خواهند انجام دهنداطلاعات بیشتری کسب کنند .

در رقابت امروز کمپانی‌هایی می توانند کمپانی‌های موفقی باشند که قبل از این که به این فکر کنند که چطور به مشتریانشان بفروشند به این فکر کنند که مشتریان در شرایط خرید نیاز به چه اطلاعاتی دارند و بر این اساس  اطلاعاتی را تولید می‌کنند و در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

 

مهمترین دست‌آورد بازاریابی محتوا برای بخش بازاریابی یک سازمان

قبل از هرچیزی اعتماد را در شروع یک رابطه به سرعت به مشتریان انتقال می‌دهد. بنابراین خیلی مهم است که شما بپذیرید که مردم به واسطه‌ی انتخاب‌های زیادی که دارند و سرعت دسترسی که در انتخاب‌ها امروز به واسطه‌ی ابزارهای مختلف در اختیارشان وجود دارد نیازمند اطلاعات مفید هستند این اطلاعات مفید نباید اطلاعات در مورد محصول یا خدمات یا ویژگی‌های کالاهای ما باشد. اطلاعات باید در مورد آن چه که مشتریان از خرید کالا یا خدمات ما به دست می‌آورند و منفعتی که می‌برند باشد.

 

 


 


اگر عضو کانال تلگرام حسین طاهری نیستید بر روی آیکون زیر کلیک کنید تا هر روز از مطالب ویژه و کاربردی استفاده نمایید.

حسین طاهری
حسین طاهری
من همیشه در حال یادگیری ام و و همه آنچه را که تاکنون آموخته و تجربه کرده ام را با شما به اشتراک خواهم گذاشت . این رسالت شخصی ام است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *